Besuche unseren Schweizer Shop

MIDSUMMER WYPRZEDAŻ🧦 DO 30% ZNIŻKI

0

Twój koszyk jest pusty

4 min czytania

Podczas zakupu butów, które dobrze leżą, zawsze mamy to na uwadze, ale wybór odpowiedniego rozmiaru skarpet to często zaniedbywana kwestia. Jednak, w przeciwieństwie do popularnego przekonania, skarpety nie są jednym rozmiarem pasującym wszystkim.

W poniższych wierszach zebraliśmy szczegółowy przewodnik, który pomoże Ci dokonać zakupu najlepiej odpowiadającego Twoim potrzebom - jakie by one w danej chwili nie były. Więc jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego ważne jest znać swój rozmiar skarpet, a także jak go określić, zależnie od kilku czynników, to czytaj dalej.


Dlaczego ważne jest znać odpowiedni rozmiar skarpet dla Ciebie?

 Poznaj odpowiedni rozmiar skarpet

Odpowiedź jest dość prosta - noszenie skarpet niewłaściwego rozmiaru wpływa zarówno na Twój komfort, jak i żywotność pary. Z jednej strony skarpety, które są za małe, mogą powodować różne problemy, takie jak:

 • niewygodne ściskanie
 • obdarcie stóp
 • rozciąganie tkaniny
 • uszkodzenia materiału
 • i ostatecznie zużycie skarpety

Z drugiej strony skarpety, które są za duże, również niosą ze sobą swoje problemy, mianowicie:

 • zgnieciona tkanina podczas chodzenia
 • powstawanie odcisków na stopach
 • ogólnie nieprzyjemne uczucie

Dlatego ważne jest, aby znać swój rozmiar skarpet, zarówno dla własnego komfortu, jak i inwestycji w nową odzież. Nie tylko będziesz się lepiej czuć nosząc odpowiednią parę, ale także zaoszczędzisz sporo pieniędzy na wymianie skarpet co roku.

Jak określić swój rozmiar skarpet

Jak określić swój rozmiar skarpet


Najłatwiejszym sposobem określenia rozmiaru skarpet jest korzystanie z rozmiaru obuwia.

  Istnieje cztery czynniki wpływające na określenie rozmiaru obuwia:

  • długość
  • szerokość
  • typ
  • region

  Długość

  Długość skarpet

  Pomiar rozmiaru obuwia zazwyczaj opiera się na długości stopy w centymetrach, podobnie jak w przypadku rozmiarów skarpet. Jednak metody ich określania różnią się w zależności od kraju, dlatego warto zwrócić uwagę na odpowiednie tabele rozmiarów w Twoim regionie, wybierając to, co wkładasz pod obuwie. 

  Wiemy, że zakup skarpet online może być dość kłopotliwy, a konieczność zwrotu produktu, jeśli nie pasuje, zawsze jest kłopotliwa. Jeśli kupujesz pojedynczą parę lub zestaw Nordic Socks, chcemy zapewnić, że od razu znajdziesz idealne dopasowanie do swoich stóp.

  Dla wszystkich modeli we wszystkich naszych kolekcjach, znajdziesz łatwą do nawigacji tabelę rozmiarów, która podaje długość stopy i nogi dla każdego dostępnego rozmiaru. Nasze kompleksowe tabele zawierają również porównanie między systemami rozmiarów US, UK, EU, AU i CA. Będzie to szczególnie przydatne, zwłaszcza jeśli robisz zakupy międzynarodowe lub musisz przeliczyć swój rozmiar na równoważny w innych standardach rozmiarów.


  Szerokość

  Szerokość skarpet


  Szerokość to również istotny czynnik do rozważenia, przypisując rozmiar buta do tabeli rozmiarów skarpet.

  To, co musisz pamiętać w tej konkretnej sytuacji, to to, że każdy jest zbudowany inaczej. Dlatego przy wyborze rozmiaru skarpet warto wziąć pod uwagę swoje anatomiczne szczegóły.

  Jeśli masz szerokie stopy, możesz zauważyć, że wiele par okazuje się być zbyt ciasnych i niewygodnych podczas zakupów skarpet. Jeśli to Cię dotyczy, najlepiej jest wybrać jeden rozmiar większy, aby materiał mógł łatwo dostosować się i rozciągnąć do idealnego dopasowania.

  Z drugiej strony, jeśli masz wąskie stopy, możesz zauważyć, że większość par skarpet zawsze jest zbyt luźna. W tym przypadku wybierz parę o jeden rozmiar mniejszą, aby poczuć się komfortowo w luźnych skarpetach.


  Typ

  Typ skarpet

  Kolejnym czynnikiem do uwzględnienia przy porównywaniu rozmiaru buta do rozmiaru skarpet jest zróżnicowanie pomiarów w zależności od wieku, płci i regionu. 

  NORDIC SOCKS - MIĘDZYNARODOWA TABELA PRZELICZENIOWA ROZMIARÓW BUTÓW DLA MĘŻCZYZN I KOBIET

  Rozmiar  UK (Unisex) EU (Unisex) US/CA (men's) US/CA (women's)
  M 3-5 35-38 3.5-6 5-7.5
  L 6-9 39-42 6.5-9.5 8-11
  XL 10-12 43-46 10-12.5 12-14

   

  NORDIC SOCKS - MIĘDZYNARODOWA TABELA PRZELICZENIOWA ROZMIARÓW BUTÓW DLA DZIECI

  Rozmiar  UK EU US/CA
  XS 9-11.5 Kids 27-30 10-12 Kids
  S 12 Kids - 2L 31-34 13 Kids - 3L

  Region

  Rozmiar skarpet według regionu

  Rozmiary butów i odpowiadające im rozmiary skarpet różnią się w zależności od regionu geograficznego. Być może zauważyłeś, przeglądając strony internetowe z butami, że tabele są różne w zależności od tego, gdzie znajduje się sklep. Wynika to z faktu, że różne zakątki świata używają różnych systemów, jak następuje:

  • Wielka Brytania i Ameryka Północna polegają na starym angielskim pomiarze ziarna jęczmienia, który równa się 1⁄3 cala lub 8,47 mm.
  • Pozostała część Europy kontynentalnej używa systemu punktów paryskich, składającego się z 2⁄3 centymetra, 6,67 mm lub 0,26 cala w inkrementach, a pełne rozmiary butów wzrastają o jeden punkt paryski na raz. 
  • Europa Wschodnia używa międzynarodowego metrycznego systemu Mondopoint, który jest kwantyfikowany w milimetrach na podstawie inkrementów 5 mm i 7,5 mm.

  Wszystko to może wydawać się dużo do zapamiętania, ale bądź pewien, że nie musisz wszystkiego tego informować na pamięć, gdy wybierasz zakup naszych Nordic Socks. Dostosowaliśmy nasze tabele rozmiarów, dzięki czemu łatwo znajdziesz odpowiednie dopasowanie, gdziekolwiek jesteś na świecie.

  Chociaż za każdym razem, gdy odwiedzasz naszą stronę internetową, będziesz pytany o region, z którego składasz zamówienie, co powinno dostarczyć ci odpowiednie tabele rozmiarów podczas przeglądania naszych produktów, to wciąż możesz uzyskać dostęp do naszego kompleksowego przewodnika po rozmiarach tutaj, jeśli masz wątpliwości. Znajdziesz tam przeliczenia rozmiarów dla wszystkich regionów, w tym EU, UK, US, CA i AU.

   

   Jaki Rozmiar Skarpet Potrzebuję? 

   Jaki Rozmiar Skarpet Potrzebuję?


   Uwzględniając wszystkie szczegóły związane z przyporządkowywaniem rozmiaru buta do rozmiaru skarpet, w tym momencie możesz zastanawiać się - jaki rozmiar skarpet jest dla Ciebie odpowiedni? Aby określić, jaki wybór będzie najlepszy dla Ciebie, musisz mieć kilka czynników na uwadze.

   Jaki rodzaj obuwia planujesz nosić? Jak wspomnieliśmy wcześniej, buty pełnią różne funkcje. Skarpety, które nosisz do nich, powinny być z nimi zgodne.

   Gdzie zamierzasz je nosić? Rozmiary skarpet mogą się różnić w zależności od tego, gdzie się wybierasz. Skarpety na użytek wewnątrz wyglądają zupełnie inaczej niż te na zewnątrz. Idąc do pracy, wymagania co do ubioru są znacznie mniejsze niż w przypadku wędrówki w górach. 

   Jaka będzie pogoda? Skarpety wełniane lepiej sprawdzają się podczas deszczowych dni, podczas gdy bawełna to idealny materiał do spokojnych zajęć. W zależności od grubości i funkcji materiału możesz musieć wybrać większy rozmiar. 

   Co będziesz robić? Skarpety do wędrówki różnią się od skarpet do biegania, skarpety do spacerowania nie są takie same jak skarpety do garnituru, i tak dalej. Zanim zaczniesz myśleć o rozmiarze skarpet, powinieneś przede wszystkim zastanowić się nad swoimi planami na tę okazję. 

    

   Przewodnik Rozmiarów Skarpet Dla Dzieci

   Przewodnik rozmiarów skarpet dla dzieci

   Czy szukasz skarpet dla swoich dzieci?

   Tak jak w przypadku zwykłych skarpet, rozmiary dziecięce różnią się w zależności od regionu, co czasami może utrudniać proces zakupów. Ale jeśli zdecydujesz się na zakup naszych zabawnych i wygodnych Nordic Socks dla dzieci, chcemy, aby znalezienie idealnej pary dla Twoich maluchów było tak łatwe, jak to tylko możliwe. Jak zawsze, znajdziesz tabelę rozmiarów dla dzieci, przeglądając różne modele w naszej Kolekcji Skarpet Dla Dzieci

   Podsumowanie

   Przewodnik po rozmiarach skarpet

   Określenie swojego rozmiaru skarpet wydaje się być skomplikowanym procesem, ale nie musi tak być. O ile dokładnie zmierzyć swoją stopę i powiązać swój rozmiar buta z wynikami, będziesz w stanie zakupić skarpety, które dobrze Ci pasują i spełniają swoje zadanie.

   Luna Meschiari
   Written by:Luna Meschiari


   Kids Socks

   Where are we shipping to?

   Purchase from your country’s website.
   It’s the fastest way to pamper your feet with comfy socks.

   other countries